Rannamõisa muusikamaja

arhitektMadis Eek
asukohtRannamõisa kultuuriküla
klientTabasalu Kultuuriselts
netopind2325m²
projekteeritud2012

Muusikamaja on projekteeritud Tabasallu rajatavasse Rannamõisa kultuuriparki.
Hoone lahendus lähtub koha eripärast, maja on paigutatud põlispuudega pargi serva kahe rekonstrueeritava paekivist endise kasarmu vahele.
Muusikamaja vorm tuleneb kõrvalolevatest hoonetest; see koosneb arhetüüpsetest erineva laiuse ning kõrgusega viilkatustest, mis on justkui kesksest suurest mahust lõõtsana välja tõmmatud, moodustades sellisena omalaadsed jätkuvad portaalid. Viilud on pööratud lehvikuna väljapoole, et anda õpperuumidesse päevavalgust ning samas vältida heli peegeldumist paralleelsetel seintel. Otstest maht kahaneb, et maja ei mõjuks pargis liiga domineerivana.
Funktsionaalselt moodustab hoone nn südame suur muutuva laiuse ja kõrgusega kontserdisaal. Nihutatud seinte vahele jäävad valgusavad ja läbipääsud, siseruumi vorm on analoogne väliskestaga. Saali valgusavade kaudu paistab saali sisu ka ühenduskoridorides liikujatele, hoone on ühtne avatud tervik. Vajadusel on võimalik kontserdisaal kardinate või lükanduste abil sulgeda ja pimedaks muuta. Muusikamaja on ühtselt hingav ja toimiv organism, kus enamus ruume on ristkasutuses. Erinevalt inimorganismist on siin aga võimalik eri “organeid” funktsioonide kaupa eraldada ilma, et tervik kaoks.
Viimistluseks on kasutatud tumehalli lamedat katusekivi, millega on kaetud nii seinad kui katus. Klaaspindadel on kasutatud sinakas-halli toonklaasi.

Rannamõisa muusikamajaRannamõisa muusikamajaRannamõisa muusikamajaRannamõisa muusikamajaRannamõisa muusikamajaRannamõisa muusikamajaRannamõisa muusikamajaRannamõisa muusikamajaRannamõisa muusikamajaRannamõisa muusikamajaRannamõisa muusikamajaRannamõisa muusikamaja

Õle 23, Tallinn 10312 • info@eekmutso.ee • 5034870