Eramu Vanemuise tn

arhitektMadis Eek, sisearhitekt Anu Habakukk ja omanikud
asukohtVanemuise tn.2, Nõmme, Tallinn
klienteraisik
netopind307m2
projekteeritud2006
valminud2009

Nõmme linnaosa Tallinnas on üks ilusamaid kohti pealinnas elamiseks. Esimesed suvitushooned kerkisid siia juba XIX sajandi algul, täna on see hästi roheline ja inimmastaapne piirkond, kus on suured krundid, kõrged männid ja väikesed majad.
Ühepereelamu Vanemuise ja Ugala tänava nurgal on tänapäevane tõlgendus nn Nõmme elamutüübist.
L-tähe kujuline plaanilahendus tuleneb nurgakrundist ja selle suhtest ilmakaartega. Ugala tänava poolne külg on suletum ja olemuselt sarnasem traditsioonilise Nõmme elamuga, hoovipoolne, päikesesse vaatav osa on seevastu avatum. Vanemuise tn. poolne nn. peafassaad, kust sissepääsud inimestele ja autodele, näitab maja keerdumist Ugala tänava poolsest kinnisemast fassaadist hoovipoolseks klaasfassaadiks.
Maja põhimaterjal on nii sees kui väljas monoliitbetoon, millest on nii maja seinad, põrandad ja vahelaed, sellele lisandub söövitatud vasest pinnaga seinale pööratud katus. Laudisraketise mustriga betoonist on ka aia betoonist osad ning samuti käsitsi valatud betoonist sillutiskivid. Fassaadis kasutatud puit on betooniga sama tooni, laudadega on viimistletud ka garaažiuks. Akendes ja klaasfassaadides on kasutatud sinakat päikesekaitseklaasi.

Eramu Vanemuise tnEramu Vanemuise tnEramu Vanemuise tnEramu Vanemuise tnEramu Vanemuise tnEramu Vanemuise tnEramu Vanemuise tnEramu Vanemuise tnEramu Vanemuise tnEramu Vanemuise tnEramu Vanemuise tnEramu Vanemuise tnEramu Vanemuise tn

Õle 23, Tallinn 10312 • info@eekmutso.ee • 5034870