Ristiku põik 5 korterelamu

arhitektMargit Mutso, Madis Eek, Kristel Jaanus
asukohtRistiku põik 5, Pelgulinn, Tallinn
klientLiven Kodu Oü
netopind775m2
projekteeritud2014
valminud2015

Projekteeritav elamu asub XX sajandi algul Tallinnas väljakujunenud puitelamute piirkonnas.

Elamu moodustab kõrvalhoonete otsaviiludega omamoodi ansambli. Selline lahendus ei ole Tallinnale väga iseloomulik, meenutab pigem Hollandi või Taani veekoguäärseid hooneid ning tekitab ehk assotsatsiooni keskaegse Tallinna Kolme Õega. Hoone otsaviilu on rõhutatud viltuse puitlaudisega, keskmine hoone moodustab selliselt siduva lüli kahe suhteliselt eriilmelise ja horisontaallaudisega kaetud elamu vahel.

Elamus on 6 korterit, 2 tk korrusel. Maja peauks paikneb hoovipool; kuna majas on suured korterid ja arvestatud on lastega peredega, on oluline laste turvalisus (maja ette ei lubatud suletud eesaeda). Privaatsel hoovialal on laste mänguväljak ning plats elanikele vaba aja veetmiseks. Kinnistule pääseb kahelt poolt – autode pääs on elamu idapoolselt küljelt pandusega soklikorrusele, samast pääsevad ka jalakäijad kas läbi trepikoja või välistrepiga maja taha, teine pääs hoone lääneküljelt jalgvärava kaudu on eeskätt külalistele. Kõikidel korteritel on rõdud, ülemisel korteril katuseterrassid. Elanike autode, jalgrataste ja lapsekärude jaoks on hoone soklikorrus.

Ristiku põik 5 korterelamuRistiku põik 5 korterelamuRistiku põik 5 korterelamuRistiku põik 5 korterelamuRistiku põik 5 korterelamuRistiku põik 5 korterelamuRistiku põik 5 korterelamuRistiku põik 5 korterelamuRistiku põik 5 korterelamuRistiku põik 5 korterelamuRistiku põik 5 korterelamuRistiku põik 5 korterelamuRistiku põik 5 korterelamuRistiku põik 5 korterelamuRistiku põik 5 korterelamuRistiku põik 5 korterelamu

Õle 23, Tallinn 10312 • info@eekmutso.ee • 5034870