Rakvere bussijaam

arhitektMargit Mutso, Madis Eek
asukohtLaada tn.2, Rakvere
klientRakvere Linnavalitsus
netopind224m2
projekteeritud1999
valminud2000

Rakvere bussijaam on esimene mahuline objekt linna keskosa arhitektuurivõistluse tulemusena valminud detailplaneeringu alal. Arvestades tulevasi olulisemaid liikumissuundi, vaateid ning ümbrusesse planeeritud suhteliselt madalaid hooneid, paigutub ühekorruseline bussijaamahoone horisontaalse mahuna piki keskse jalakäijate tänava äärt, rõhutades liikumise lineaarsust ja lõpetades selle läbipiastva klaasmahuga.

Bussijaama ülesehitus on lihtne- kaks teineteise suhtes nihkes, erineva iseloomuga ristkülikut on omavahel liidetud ning kaetud ühise katusega, mis ulatub ka bussipeatuste varjualuseks. Väljakupoolne tumm maht sisaldab endas personali ja abiruume ning avatud klaasmahus paikneb ooteruum, kahe mahu liitumiskohas asub teenindustsoon. Läbipaistva mahuga on loodud side välis- ja siseruumi vahel ning on tagatud visuaalne ühendus jalakäijate ja Laada tn vahel.

Välisviimistluses on kasutatud erilahendusega puit-metall seina, mis kandub edasi siselahenduse müügilettide ja pinkide viimistluses. Originaaldisain on vanadest jaamapinkidest inspireeritud ootesaali pingid ja telefonialus, mis jälgivad hoone terviklahendust nii materjalide, vormi kui värvitoonide osas.

Rakvere bussijaamRakvere bussijaamRakvere bussijaamRakvere bussijaamRakvere bussijaamRakvere bussijaamRakvere bussijaamRakvere bussijaamRakvere bussijaamRakvere bussijaamRakvere bussijaamRakvere bussijaamRakvere bussijaam

Õle 23, Tallinn 10312 • info@eekmutso.ee • 5034870