Pärnu mnt 18 büroohoone

arhitektMadis Eek, Kristel Jaanus
asukohtPärnu mnt.18, Tallinn
klientAS TTP
netopind2260m2
projekteeritud2015
valminud2016

Pärnu mnt. lõik Vabaduse platsist Kosmose kinoni on üks vähestest eelmise sajandi alguse Tallinnasse kavandatud terviklikust tänavafrondist, mis on viidud ellu. Siinne ajastule tüüpiline perimetraalne toon-toonis hoonestus on olnud oluline lähtekoht Pärnu mnt 18 nn “hambaauku” maja loomisel. Hoone tänavafassaad on sulandatud ajaloolisse hoonefronti, samas on hoidutud vana matkimisest.

Akendevahelised hallikas-pruunika terrasiitkrohviga kaetud horisontaalsed lindid seovad ehitise kõrvalhoonetega, vertikaalsed musta graniidiga kaetud ribad lähtuvad kõrvalhoonete pilastritest. Vertikaalelemendid ei ole rangelt korrapärased nagu kõrvalhoonetel, vaid pisut nihkes, ebakorrapärase rütmiga – meenutab ehk veidi tänast ühiskonda iseloomustavat triipkoodi.

Arhitektuurikeelelt ei ole maja silmatorkav lahendus – see on teadlik valik, soov pigem sulanduda, mitte soleerida, mitte ajaloolist hoonefronti lõhkuda.

Hoone konstruktsioon on monoliitsest raudbetoonist, vahelaed (s.h. kõrvalhoonetega liitumine ja hoovipoolne konsool) on lahendatud pingbetoonist vahelagedega. Trepikodades ning fuajees on katmata konstruktiivne monoliitbetoon osa siselahenduse kontseptsioonist. Fuajee kujundamisel on jätkatud maja fassaadirütmist tulenevat vertikaalset jaotust nii graniitpõrandal, valguslael kui ka puitspooniga kaetud vertikaalsetel ukseavadel. Trepikoja piirded on ühteaegu ka trepikoja valgustid, samuti on valgustitena kujundatud korruste numbrimärgid.

Pimedal ajal on hoone fassaadil välja valgustatud vertikaaldetailid.

Pärnu mnt 18 büroohoonePärnu mnt 18 büroohoonePärnu mnt 18 büroohoonePärnu mnt 18 büroohoonePärnu mnt 18 büroohoonePärnu mnt 18 büroohoonePärnu mnt 18 büroohoonePärnu mnt 18 büroohoonePärnu mnt 18 büroohoonePärnu mnt 18 büroohoonePärnu mnt 18 büroohoonePärnu mnt 18 büroohoonePärnu mnt 18 büroohoonePärnu mnt 18 büroohoonePärnu mnt 18 büroohoonePärnu mnt 18 büroohoonePärnu mnt 18 büroohoone

Õle 23, Tallinn 10312 • info@eekmutso.ee • 5034870