Korterelamu Noole 8

arhitectMargit Mutso, kaasautor Kristi Põldme
locationNoole tn.8, Tallinn
clientYIT Ehitus AS
net area4396m2
projected2006
completed2007

Kalamaja on üks Tallinna vanalinna ümbritsevast puitagulist. Veel kümmekond aastat tagasi lagunenud räämas puitarhitektuurist koosnev vaene elurajoon on muutunud üheks kõige populaarsemaks elamiskohaks Tallinnas. Inimesed, kes siia elama tulevad, otsivad siit puitagulile omast boheemlaslikku atmosfääri, rohelust ja romantikat.
Maja ei sündinud tühjale kohale – siin oli olemas vana ühekorruseline paekivist tööstushoone. Selle üks tiib lammutati, teisele, piki Noole tänavat kulgevale osale ehitati peale kaks korrust. Viilkatuse alla jäävad korterid on läbi kahe tasapinna.
Pikk hoonekehand sai lõhutud rõdude ja terrassidega, tekkisid väljaasted ja sisselõiked, mille abil sai hoone modelleeritud plastilisemaks ja keerukamaks kui oleks olnud pikk lame fassaad. Maja viimistlusmaterjalid ja detailid on tuletatud ümbritsevast agulimiljööst: rootsi laudis, mille peened pealisliistud jätkuvad prantsuse rõdude piiretetna, roostesed metallpinnad, raudoksiidiga töödeldud betoon, corten-teras ja puhastatud paas.
Soklikorrusele sai kavandatud hulk kontoripindu, mis mitmekesistaksid Kalamaja keskkonda, tooksid siia ka päeva ajal liikumist. Paraku muutusid aja jooksul enamus neist korteriteks, tänava poole jäid üksikud bürood.

Korterelamu Noole 8Korterelamu Noole 8Korterelamu Noole 8Korterelamu Noole 8Korterelamu Noole 8Korterelamu Noole 8Korterelamu Noole 8Korterelamu Noole 8Korterelamu Noole 8Korterelamu Noole 8Korterelamu Noole 8Korterelamu Noole 8Korterelamu Noole 8Korterelamu Noole 8Korterelamu Noole 8

Õle 23, Tallinn 10312 • info@eekmutso.ee • 5034870