Haapasalu Veekeskus

arhitectMargit Mutso, Madis Eek, sisearhitekt Anu Habakukk
locationLihula mnt.10A, Haapsalu
clientHaapsalu Linnavalitsus
net area2200m2
projected2002
completed2003

Haapsalu linnavalitsus korraldas võistluse arendajatele, kes pidid esitama enda visiooni tulevasest veekeskusest. Soov oli leida sobiv partner veekeskuse rajamiseks. Ehitaja pidi maja üles ehitama oma vahenditest, linn omalt poolt garanteeris rendilepingu. Koostööpartneri valikul oli otsustava tähtsusega projekt, mis võistlusele esitati. Linnavalitsus võttis väljavalitud eskiisprojekti aluseks projekteerimisloa kirjutamisel ning selleks, et tagada vähemalt üks hoone fassaadiatraktsioon nõuti dokumendis, et veekeskusel peab olema punane liutoru, mis tuleb kaks korda majast välja.
Maja eelarve oli väga piiratud ning liutoru koos selle ülemisse otsa viiva torniga jäidki maja kõige atraktiivsemaks detailiks. Maja tumehall põhimaht on samal joonel spordikooli hoonega, madalam valge osa järgib Lihula maantee suunda. Veekeskus on sisuliselt spordikooli juurdeehitus, ühendatud sellega teise korruse galerii abil.
Veekeskuses on 25-meetrine bassein, mis avaneb nii staadioni kui maantee poole. ujulale lisaks on veel väiksemaid basseine, saunad, ilusalong, aeroobikasaal, kohvik ning muidugi laste lemmik – liutoru, mis ühtlasi reklaamib maja maanteel liikujatele.

Haapasalu VeekeskusHaapasalu VeekeskusHaapasalu VeekeskusHaapasalu VeekeskusHaapasalu Veekeskus

Õle 23, Tallinn 10312 • info@eekmutso.ee • 5034870